Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

07 kwietnia 2021

Lider ugrupowania Polska 2050 zaszczepił się, wykorzystując błąd systemu. "Jest w tym odcień hipokryzji"

W "Komentarzach Radia Gdańsk" gośćmi Andrzeja Urbańskiego byli Edyta Gronowska, prezes Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa oraz prof. Krzysztof Kornacki, filolog i filmoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego. Jednym z tematów ich dyskusji było postępowanie Szymona Hołowni, lidera ruchu Polska 2050, który zaszczepił się, wykorzystując lukę w systemie, mimo iż wcześniej - w związku z tym błędem - apelował do odpowiedzialnego za system szczepień ministra Michała Dworczyka o dymisję.
- Powinna nas martwić postawa polityków. W obecnej sytuacji wszyscy powinni być zjednoczeni w walce z pandemią, a  wykorzystuje się ją do jakiejś gry politycznej. Osoby, które dostały informację o błędzie w systemie, miały okazję zachować się odpowiedzialnie - oceniła Edyta Gronowska. - Opozycja powinna konstruktywnie krytykować rząd, proponować adekwatne rozwiązania, współpracować, gdy mamy do czynienia z zagrożeniem życia i zdrowia tak wielu obywateli, a nie korzystać z błędów czy wykorzystywać sytuację do walki politycznej - dodała.

- W odniesieniu do Szymona Hołowni mogę powiedzieć, że pęknięcie pomiędzy słowami a działaniami to nie jest pierwsza taka sytuacja w jego wypadku. Jest w tym jakiś odcień hipokryzji - zauważył Krzysztof Kornacki. - Myślę, że zwolennicy Hołowni nie będą aż tak mocno krytykować go za to pęknięcie. Zawsze może powiedzieć, że w ten sposób chciał pokazać luki w systemie. Jak wiadomo, polityk, zwłaszcza dziś, może przedstawić sytuację według własnego uznania - stwierdził.