Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:10

środa,

24 lutego 2021

Tarcia w Platformie Obywatelskiej. Komentatorzy: zmienianie poglądów jak rękawiczek to oszukiwanie wyborców

Czy aborcja staje się głównym przesłaniem Lewicy i Koalicji Obywatelskiej? Co z tego wynika? W "Komentarzach Radia Gdańsk" Andrzej Urbański pytał o to prof. Grzegorza Grochowskiego, politologa z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jacka Rybickiego, publicystę "Magazynu Solidarność". Goście dyskutowali o tym czy będą kolejne odejścia z Platformy Obywatelskiej, a także czy rysy i pęknięcia wśród polityków prawej strony zagrażają z kolei jej zjednoczeniu?

- Mnie męczy przede wszystkim fakt, że politycy zmieniają swoje poglądy jak rękawiczki. Dla biernego obserwatora może być to męczące, ponieważ oznacza to oszukiwanie wyborców - mówił Jacek Rybicki o zachowaniu opozycji.

- Jeśli chodzi o odczucie społeczne, medialne, to mnie osłabia powtarzalność różnego rodzaju zachowań na scenie politycznej. Jestem świadomy, że oczekiwanie, by politycy zachowywali się kreatywnie i twórczo, szczególnie w czasie pandemii, może być trudne, ale nie niemożliwe - skomentował prof. Grzegorz Grochowski o tendencjach opozycji.

- Pan Biedroń zaserwował chwilę szczerego opisu, jak funkcjonuje zawód polityka, który niewątpliwie polega na konkurencji. Pytanie, czy w tej konkurencji materiałem przetargowym i walutą są pomysły, projekty, rozwiązania, propozycje, czy też krytyka niskich lotów. Myślę, że medialnie trochę stracił - przyznał prof. Grzegorz Grochowski.

- Dla mnie to oczywiste, że opozycja będzie się cieszyła z każdego pęknięcia władzy. Wiadomo, że rolą opozycji jest odzyskanie wpływów. Nie wiem czy Biedroń zyskał, czy stracił. Taka jest polityka - skomentował Jacek Rybicki.