Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

20 stycznia 2021

Pierwsze dni po powrocie do nauki stacjonarnej. "W szkole nie tylko przeprowadzamy edukację - dzieci się uspołeczniają"

Po kolejnych miesiącach przerwy dzieci z klas I-III wróciły do szkoły. Były obawy przed wzrostem zakażeń i przed tym, że nauczyciele nie są zaszczepieni. Tymczasem okazało się, że testy wśród nauczycieli wykazały 2,5 proc. zakażonych w tej grupie, a frekwencja wyniosła prawie 100 proc. Pierwsze dni powrotu do nauki stacjonarnej w "Komentarzach Radia Gdańsk" oceniły prof. Katarzyna Skrzypińska, psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Edyta Gronowska, prezes Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa w Sopocie. Audycję prowadził Andrzej Urbański.

- Powrót do szkół wiąże się z ogromną radością dzieci, z ogromną tęsknotą nauczycieli. Ale trzeba dodać, że przedszkola funkcjonują niezmiennie od września i wskaźnik zachorowalności był bardzo niski. My jako szkoła też pracujemy w kwarantannie - mówiła Edyta Gronowska.

- Musimy pamiętać o bardzo ważnych aspektach psychologicznych powrotu do szkół. W szkole nie tylko przeprowadzamy edukację, ale dzieci się uspołeczniają, dokonują bezpośredniej fizycznej ekspresji emocji, która buduje stabilność emocjonalną - zaznaczyła prof. Katarzyna Skrzypińska.