Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Olga Zielińska

09:05

czwartek,

07 stycznia 2021

Komentatorzy dosadnie o celebrytach zaszczepionych poza kolejnością: to jest opluwanie zwykłych obywateli

Jednym z częściej poruszanych tematów ostatnimi czasy są zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. W "Komentarzach Radia Gdańsk" Olga Zielińska wraz ze swoimi gośćmi - Michałem Ossowskim, redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność" oraz Robertem Kwiatkiem, fotoreporterem i działaczem dawnej opozycji - rozmawiała m.in. na temat zaszczepienia celebrytów i polityków poza kolejnością.

- Mnie zaskoczyło to, które osoby chciały zaszczepić się poza kolejnością. Są to ludzie od kilku lat walczący o praworządność, demokrację, zarzucający rządowi brak tych wartości. Tymczasem pierwsi stają w szeregu, by tę praworządność złamać. A najgorsze jest, w jaki sposób się tłumaczą i odnoszą. Nie można liczyć na ich skruchę, to jest opluwanie zwykłych obywateli. Celebryci związani z poprzednią władzą kierują się mentalnością charakterystyczną dla czasów PRL-u - wskazuje Michał Ossowski.


- Stają w obronie demokracji i zasad, a pierwsi je łamią. To tak, jak kapitan, który zamiast opuszczać statek jako ostatni, pierwszy wbiegłby do szalupy, wyrzucając do drodze tych, którzy mogliby ją spuścić na wodę. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Będąc w opozycji, Platforma Obywatelska powinna świecić przykładem. Widzimy tu brak refleksji czy powiedzenia przepraszam. Oni brną w to dalej - tłumaczy Robert Kwiatek.