Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:10

środa,

28 października 2020

Rozmowa o aborcji powinna toczyć się na neutralnym gruncie. "Manifestacje przed kościołem nie rozwiązują problemu"

Dlaczego rozmowa o aborcji jest trudna? Co rozumiemy pod pojęciem wartości życia? Czy aborcja jest stratą i jak towarzyszyć osobom po stracie dziecka przed narodzeniem? Między innymi te pytania Andrzej Urbański zadał swoim gościom, którymi byli Ewa Liegman z Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Perinatalnego oraz ks. Andrzej Wiecki, duszpasterz, prowadzący szkołę Barnaba - liderów i animatorów w archidiecezji gdańskiej oraz wspólnotę "O potomstwo" w Gdańsku Matemblewie.

- Gdy rozmawiamy o aborcji, musimy dotknąć cierpienia, straty, śmierci, macierzyństwa, fundamentu życia człowieka. Bardzo dużo ludzkich zranień wynika z osamotnienia, zostania z tym wyrokiem zupełnie samemu. Przestrzeń do rozmowy powinna być bezpieczna - powiedziała Ewa Liegman. 

 

- Ten temat dotyka poświęcenia, gdy przyjmujemy to nowe życie. Przestrzeń do rozmowy musi być wolna od mocnego przywiązania emocjonalnego. Na pewno takim miejscem nie jest ulica, a manifestacje przed kościołem nie rozwiązują problemu - dodał ks. Andrzej Wiecki.