Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

08 października 2020

"Nie odpowiadała na pytania redaktora, wygłaszała jakieś orędzie do mieszkańców". Komentatorzy o wypowiedziach prezydent Gdańska

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz gościła w czwartek w Radiu Gdańsk. Nasz dziennikarz pytał o kontrowersyjne wypowiedzi i porównania sytuacji w Polsce do systemu komunistycznego i III Rzeszy. Choć nawet politycy opozycji namawiali ją do tego, by przeprosiła za te słowa. Co dalej z tą sprawą?
Wypowiedzi Aleksandry Dulkiewicz komentowali na naszej antenie Małgorzata Rakowiec, gdański oddział TVP oraz Artur Ceyrowski, tygodnik "Sieci", portal wpolityce.pl. Audycję prowadził Piotr Kubiak.

- Pani prezydent nie odpowiadała na pytania redaktora, wygłaszała raczej jakieś orędzie do mieszkańców Gdańska, a nie tłumaczyła się ze swych słów. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto doradza pani prezydent w sprawie polityki historycznej - mówił Artur Ceyrowski.

- Myślę, to jest konkretny plan pani prezydent na działalność polityczną. Trochę mi się nie chce wierzyć, żeby ktoś mógł wypowiadać się tak w mediach społecznościowych i zagranicznych, a potem mówić, że to nie jest ważne, że o tym nie rozmawiajmy - dodała Małgorzata Rakowiec.