Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

09:05

wtorek,

15 września 2020

Komentatorzy o klubowych przygodach Rafała Trzaskowskiego: "Miasto Warszawa jest własnością jego mieszkańców"

W "Komentarzach Radia Gdańsk" rozmawialiśmy o kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Rafała Trzaskowskiego. "Miasto jest moje" - mówił do DJ-a w jednym ze stołecznych klubów prezydent Warszawy. Czy te słowa można traktować dosłownie, czy były tylko żartem? O tym m.in. Jarosław Popek rozmawiał z Andrzejem Ługinem z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu i Bartoszem Stracewskim z gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej.
- Pan Rafał Trzaskowski chyba zapomniał, że miasto Warszawa jest własnością jego mieszkańców - zauważył Bartosz Stracewski. - Cała ta wypowiedź była z gruntu rzeczy błędna, bo pan Trzaskowski przyjął, że on jako prezydent Warszawy ma jakieś większe prawa czy przywileje niż zwykły szary obywatel. Ta wypowiedź pokazuje pewnego rodzaju stosunek prezydenta Warszawy i innych włodarzy do tego, czym jest miasto i jaka role oni w nim pełnią - podkreślił.

- Było to dosyć śmieszne i jest to anegdota. Druga sprawa jest taka, że władza upaja - tłumaczył Andrzej Ługin. - Według mnie jest to po prostu nerwowa atmosfera wokół Warszawy i wokół jego osoby- dodał.

Goście Jarosława Popka komentowali także sobotni marsz środowisk LGBT w Gdańsku.

- Moim zdaniem to obraca się tylko przeciwko tym osobom - zaznaczył Bartosz Stracewski. - Do pewnych gestów, pewnych ruchów nie należy się posuwać - kończył.

- Jestem jak zwykle zażenowany występem tych ludzi, którzy na ustach mają słowa "precz z mową nienawiści", a sami tę mowę nienawiści propagują na takich wystąpieniach. Wulgarność to jest chyba styl działania tych środowisk. One tak naprawdę szkodzą całemu ruchowi LGBT, który chce normalnie żyć - ocenił gość "Komentarzy Radia Gdańsk".