Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

czwartek,

10 września 2020

Sąd: dziennikarz "Gazety Polskiej" nie może pisać o Zbigniewie Bońku. Komentatorzy: to oburzające, absurdalna sytuacja

W "Komentarzach Radia Gdańsk" rozmawialiśmy o stanie polskiego wymiaru sprawiedliwości w nawiązaniu do ostatnich decyzji jednego z warszawskich sędziów. Zastosował on cenzurę prewencyjną wobec dziennikarza "Gazety Polskiej", zakazując mu pisania o Polskim Związku Piłki Nożnej i prezesie Zbigniewie Bońku. Czy to kolejny etap wojny tzw. nadzwyczajnej kasty sędziów z rządem próbującym zreformować wymiar sprawiedliwości? O tym m.in. Piotr Kubiak dyskutował z Michałem Rachoniem z "Gazety Polskiej" i Telewizji Polskiej oraz Piotrem Semką z tygodnika "Do Rzeczy".

- Powinniśmy się skupić na tym, aby formuła używania środków zabezpieczających zniknęła z polskiego wymiaru sprawiedliwości. To jest oburzające, to zamyka dziennikarzom usta - podkreślił Piotr Semka.

Na niedorzeczność wyroku zwrócił uwagę Michał Rachoń. - Jako dziennikarz "Gazety Polskiej" mogę swobodnie się wypowiadać i zamierzam z tego prawa skorzystać, ale jako pracownik "Gazety Polskiej Codziennie" robić tego nie mogę. Ta sytuacja jest absurdalna - ocenił.