Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

środa,

12 sierpnia 2020

Czy aktywiści LGBT będą próbować zakłócać przebieg zbliżających się rocznic? Komentatorzy odpowiadają

Coraz częstsze prowokacje z użyciem symboli chrześcijańskich, ostatnie zamieszki na przedmieściu krakowskim w Warszawie - czy aktywiści LGBT czują się obecnie bezkarni? Czy pójdą za ciosem i będą próbować zakłócić przebieg zbliżających się rocznic? Jak długo będzie trwać ta wojna ideologiczna?

Gośćmi Piotra Kubiaka byli Michał Rachoń - Telewizja Polska, "Gazeta Polska Codziennie" i Marcin Wikło - Tygodnik "Sieci", portal wpolityce.pl, telewizja wpolsce.pl.

 

- Wojna ideologiczna, którą widzimy w Polsce, to element tego, co dzieje się na świecie. To zdefiniuje spór polityczny w kraju na najbliższe lata. Ten motyw w kampaniach wyborczych dzielił Polaków i wynika to z sytuacji, w jakiej znalazła się opozycja - mówił Michał Rachoń. - Działacze LGBT nie czują się na szczęście bezkarni. Działania państwa pokazują, że chcieliby - dodał.

 

- Skończą się wakacje i skończą się protesty. Widać ogromną niedojrzałość tego środowiska. Z wypowiedzi Michała Rachonia padło stwierdzenie "terror mniejszości". Z czymś takim mamy do czynienia, ale to nie jest całość tego społeczeństwa. Ten margines jest najgłośniejszy - powiedział Marcin Wikło. - Mam wrażenie, że to tylko ci homoseksualiści, którzy nie mają do zaproponowania nic poza swoim homoseksualizmem - dodał.