Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Olga Zielińska

09:05

czwartek,

30 lipca 2020

Komentatorzy o zachowaniu Lecha Wałęsy wobec Piotra Dudy: "Były prezydent sam niszczy swój pomnik"

Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał Lechowi Wałęsie wypowiadania twierdzeń, że przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda służył w ZOMO. Sąd oddalił jednocześnie pozew lidera "S" w pozostałej części dotyczącej złożenia przeprosin. O wyroku sądu, a także zachowaniu Lecha Wałęsy rozmawialiśmy w audycji Komentarze Radia Gdańsk. Gośćmi Olgi Zielińskiej byli Małgorzata Puternicka, blogerka, podróżniczka oraz Zbigniew Sajnóg, literat, poeta i performer.

- Prezydent Wałęsa sam niszczy swój pomnik. Przez swoje wypowiedzi, przez udział w różnego rodzaju akcjach. Ogromna szkoda. Mam taką prośbę: milcz waść, wstydu oszczędź przede wszystkim sobie, ale i "Solidarności" - komentowała Małgorzata Puternicka.

- Chcę zwrócić uwagę na jeden bolesny fakt i jego bolesną konsekwencję - mówił Zbigniew Sajnóg. - Państwo Joanna i Andrzej Gwiazdowie są wykluczeni z oficjalnego życia naszego miasta. Nie mają swojego biura w ECS, a przecież Lech Wałęsa przychodził na spoktania WZZ-ów organizowanych przez państwa Gwiazdów, nie odwrotnie. Fakt, że ludzie, którzy dokonywali bohaterstwa, są tak drastycznie wykluczeni, ściśle wiąże się z postacią pana Wałęsy. Życzę panu prezydentowi tego, co każdemu - stanięcia w prawdzie - dodawał.

 

(Fot. Radio Gdańsk, Agencja KFP/Mateusz Ochocki)