Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

czwartek,

09 lipca 2020

Andrzej Duda na czele "Koalicji Polskich Spraw"? Komentatorzy: to kontynuacja dotychczasowej działalności prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do wszystkich polityków z PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, którzy podzielają takie wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, żeby spotkać się po wyborach 12 lipca i porozmawiać wspólnie o najistotniejszych dla Polski sprawach. O "wielkiej koalicji polskich spraw" dyskutowali także goście Komentarzy Radia Gdańsk - dr Łukasz Skupny z Klubu Jagiellońskiego i Michał Ossowski, redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność". Audycję prowadziła Olga Zielińska.

- Taka propozycja pana prezydenta jest kontynuacją jego dotychczasowej działalności. On się koncentruje na sprawach rodziny, na sprawach Polski. Stara się nie polaryzować Polaków na lepszych i gorszych. Za to jasno formułuje, że chce być prezydentem polskich spraw i wydaje się być w tym wiarygodny - ocenił Michał Ossowski.

- Sztuką marketingu politycznego jest wrzucenie tematu, który po mimo ciszy wyborczej będzie rezonował w umysłach wyborców. Ta propozycja ma dużą wagę, bo jeżeli okaże się, że wyborcy PSL-u i Konfederacji odpowiedzą pozytywnie na zaproponowany katalog wartości, to nie tylko prezydent Duda wygra, ale może dojść do przesilenia w innych strukturach władzy - zauważył Łukasz Skupny.