Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

09:05

wtorek,

07 lipca 2020

Dlaczego nie doszło do debaty obu kandydatów na prezydenta? "Rafał Trzaskowski zignorował ustawę i mieszkańców"

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w poniedziałek w debacie prezydenckiej w Końskich, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Rafał Trzaskowski był w tym czasie w Lesznie - tam podczas "Areny prezydenckiej" odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Gośćmi Jarosława Popka byli Tadeusz Płużański, publicysta TVP i Andrzej Ługin z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu.

- Rafał Trzaskowski nie chciał konfrontacji z prezydentem Andrzejem Dudą. Debatę zorganizowała Telewizja Polska, która ma obowiązek to zrobić. Rafał Trzaskowski nie wziął w niej udziału, mimo że pytania padały od mieszkańców i internautów. Zignorował ustawę, obowiązki nadawcy i mieszkańców. Jest to unik, ale też afront wobec dużej części Polaków - mówił Tadeusz Płużański.

- Mnie zawsze się wydaje, że wyborcy chcą wiedzieć, co kandydat ma do powiedzenia, zwłaszcza kilka dni przed wyborami, kiedy elektorat jest zdezorientowany. W tej chwili zdezorientowany jest chyba jeszcze bardziej. O głosy wyborców należy dbać. Debata jest konieczna i obowiązkowa. Powinno być kilka debat na różne tematy. Jestem po części zbulwersowany i zawiedziony tym, z jaką nonszalancją w Polsce traktuje się wyborców - dodał Andrzej Ługin.