Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

03 czerwca 2020

Niełatwa sytuacja wyborców w Polsce. "Trzeba zachować trzeźwy ogląd sytuacji i szukać prawdziwych informacji"

- Opozycja wszystko podporządkowuje swojej "totalności". Dziś manipulowanie wyborcami nie jest takie trudne, pracuje nad tym sztab ludzi. Coraz trudniej jest nam zachować zdrowy rozsądek - powiedział Lech Makowiecki, poeta, kompozytor, scenarzysta i felietonista, w Komentarzach Radia Gdańsk. Razem z Edytą Gronowską, edukatorem, członkiem zarządu Towarzystwa Edukacyjnego "Lokomotywa", dyskutował o sytuacji przedwyborczej w kraju.

Rozmawiał Andrzej Urbański.


- To radość, że w końcu ustawa dotycząca wyborów powstanie. Opozycja informuje, że wszystko jest fatalnie, a rząd robi swoje, by utrzymać wiarygodność i realizować program wyborczy. Ja apeluję o duży dystans i racjonalne podejście do sytuacji. Jak widać, nie ma granic krytyki. "Totalność" objawia się również w łamaniu zasad, przyjętych dobrych praktyk. Wyborcy muszą zachować trzeźwy ogląd sytuacji i szukać prawdziwych informacji - mówi Edyta Gronowska.


- Przestrzeganie procedur wyborczych jest bardzo istotne. Cieszę się, że nie zwalniamy tempa i wszystko uda się zrealizować w terminie. Trzeba śledzić obie strony politycznego sporu i wyciągać racjonalne wnioski - podkreślił Lech Makowiecki.