Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

20 lutego 2020

"To nie jest edukacja, a indoktrynacja". Nasi komentatorzy o programie Zdrovve Love

Nie milkną echa kontrowersji wokół programu Zdrovve Love. Protestuje przeciwko niemu m.in. Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk. Jego członkowie uważają, że gdański program to nie edukacja, a demoralizacja młodych ludzi. W środę pod magistratem różaniec odmówiło kilkadziesiąt osób, w tym niektórzy radni PiS. Działacze Stowarzyszenia "w oceanie modlitwy o szacunek" wyrazili swój sprzeciw wobec realizowanemu w niektórych gdańskich szkołach programowi. Domagają się od władz Gdańska m.in. wstrzymania realizacji Zdrovve Love.

W Komentarzach Radia Gdańsk na temat gdańskiego programu edukacji seksualnej rozmawiali: Piotr Piotrowski z Gościa Niedzielnego oraz Artur Ceyrowski z tygodnika Sieci i portalu wpolityce.pl. Rozmowę z nimi prowadził Piotr Kubiak.

Piotr Piotrowski zaznaczył, że edukatorzy wdrażający program Zdrovve Love przechodzą jedynie miesięczne szkolenie. - Na Pomorzu jest kilkadziesiąt szkół katolickich, w których jest prowadzony program edukacji seksualnej. Zajmują się tym przeszkolone osoby i wiedzą, o czym mówią - zaznaczał.

- Ten program nie jest edukacją, a indoktrynacją - podkreślał Artur Ceyrowski. - Ludzie, którzy tworzą ten program, mocno są osadzeni w środowiskach lewicowych. Edukacja seksualna jest potrzebna, ale stwórzmy program, który będzie zawierał tezy, z którymi zgodzimy się w większości - dodawał.