Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

16 stycznia 2020

Marszałek Senatu pozywa dziennikarza Radia Szczecin. "Będę pisał dalej" - odpowiada Duklanowski

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiada pozwy wobec swoich byłych pacjentów, którzy informują śledczych i dziennikarzy, że wręczali mu pieniądze, kiedy pracował w szczecińskim szpitalu. Marszałek pozywa także dziennikarzy relacjonujących sprawę.

O to, co dzieje się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, Piotr Kubiak zapytał dziennikarza Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego, a także Piotra Piotrowskiego z "Gościa Niedzielnego" w Komentarzach Radia Gdańsk.

- Pozew przeciwko mnie trafił do sądu. Jest artykuł, który daje możliwość skazania za słowo, czyli pisanie w mediach, gazetach. Ale to nie chodzi tylko o ten pozew. Podczas konferencji marszałek powiedział, że moja działalność wyczerpała znamiona przestępstwa, że kto siłą próbuje wpłynąć na konstytucyjne organy państwa, podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat - powiedział Tomasz Duklanowski.

- To próba zamknięcia ust. Ten artykuł to knebel, który zna każdy, kto zajmował się często drażliwymi, a ważnymi tematami. Skoro zgłaszają się osoby z takim tematem, to obowiązkiem dziennikarza jest się tym zająć. To jest skandal, żeby po prawie 30 latach demokratycznych rządów w Polsce dalej obowiązywało tego typu prawo - dodał Piotr Piotrowski.

- Do mnie bez przerwy dzwonią telefony, ludzie opowiadają bardzo podobne historie. Ten proceder przyjmowania korzyści majątkowych w szpitalu w Szczecinie odbywał się hurtowo. Pacjenci opowiadają mi, że już w momencie przekroczenia progu szpitala inni pacjenci ostrzegali, że tam trzeba płacić. Później przychodził lekarz, nazywany naganiaczem, on informował, że pieniądze trzeba zapłacić, a później dochodziło do spotkania z profesorem Grodzkim, który inkasował pieniądze - podkreślał Tomasz Duklanowski.

(Fot. wikipedia.org)