Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

wtorek,

14 stycznia 2020

Kiedy zakończy się śledztwo w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza? "Dostrzegam obawy, by je zamknąć w takim terminie"

Śledztwo w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza dobiega końca. Oficjalny termin zakończenia postępowania to 13 kwietnia 2020 roku. Czy jest realny? I czy dowiemy się wreszcie, kto był odpowiedzialny za organizację tej imprezy oraz czy zachowane zostały wszystkie niezbędne środki ostrożności? Między innymi o tym rozmawiali komentatorzy Radia Gdańsk.

Gośćmi Piotra Kubiaka w Komentarzach Radia Gdańsk byli: Olga Zielińska z Radia Gdańsk i Marek Formela z Gazety Gdańskiej i portalu Wybrzeze24.pl.

- Nie jestem pewna, że śledztwo zostanie zakończone tak szybko, dlatego że było już wystarczająco dużo czasu, by ustalić poczytalność Stefana W., a, mam wrażenie, szuka się ciągle nowych problemów, żeby jak najbardziej przeciągnąć to śledztwo - powiedziała Olga Zielińska.

- Prokuratura stara się, w sposób wyczerpujący, zebrać wszystkie możliwe dowody po to, żeby jak najbardziej ubezpieczyć siebie w tym postępowaniu w związku z ewentualnymi skargami rodziny zamordowanego prezydenta. Dostrzegam nawet pewnego rodzaju obawy, by, dość oczywisty w sensie dowodowym przypadek, zamknąć w takim terminie - dodał Marek Formela.