Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

09:05

czwartek,

02 stycznia 2020

"Czy możliwe, by doświadczeni fachowcy przeoczyli coś takiego?". Komentatorzy o opóźnieniach w budowie Nowej Bulońskiej

Inwestycje w Gdańsku - które są potrzebne, a z których można zrezygnować? W 2020 roku ma być zakończona budowa Nowej Bulońskiej, w tym linia tramwajowa. Czy ta trasa, podobnie jak rozbudowana przed Euro 2012 aleja Armii Krajowej, zmieni sytuację na gdańskich drogach?

Gośćmi Jarosława Popka byli Andrzej Ługin, portal Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Maciej Naskręt, Radio Gdańsk.

- Zacznijmy od tego, że ta trasa miała być gotowa już w lipcu 2019 roku. Pojawiły się tam różne niespodzianki w postaci wielkiego słupa energetycznego, który trochę opóźnił realizację inwestycji. Trudno mi to sobie wyobrazić. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska to potężna instytucja, więc trochę im się dziwię. Czy zdarza się, żeby doświadczeni fachowcy przeoczyli coś takiego? Wydaje mi się, że nie - komentuje sytuację Maciej Naskręt.

- Polityka Gdańska była taka, że budowano osiedla na południu, natomiast nie rozbudowywano centrum miasta. I to teraz się mści tym, że mamy paraliż komunikacyjny. A co się dzieje w centrum? Powstają hotele i wyrzuca się mieszkańców na zewnątrz, tworząc zamknięte koło. Gdańszczanie wyprowadzają się poza miasto, musimy tworzyć nowe połączenia do centrum Gdańska i mamy przez to paraliż w godzinach szczytu. To jest chyba błędna polityka. Dzielnice południowe są trochę poszkodowane - zauważa Andrzej Ługin.