Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

19 grudnia 2019

Komentatorzy o protestach przed polskimi sądami: "Mamy wrażenie, że część osób nie jest świadoma tego, o co walczy"

W środę w wielu miastach w Polsce odbyły się manifestacje w obronie polskich sądów. W Gdańsku przed gmachem Sądu Okręgowego w Gdańsku protestowało około 1500 osób. Mimo zapowiedzi, na manifestację nie dotarł Donald Tusk. Został w ECS-ie i podpisywał swoją książkę.

Gośćmi Piotra Kubiaka byli Artur Ceyrowski z tygodnika Sieci i portali wpolityce.pl, stefczyk.info oraz Andrzej Ługin z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu.


- Manifestacje organizowane przez osoby związane z Platformą Obywatelsk,ą to protesty w obronie ich interesów politycznych i biznesowych. Zbierają całą rzeszę ludzi, z których część z nich prawdopodobnie nie jest nawet świadoma tego, o co walczy. Oglądają tę propagandę TVN24, czytają "Gazetę Wyborczą" i żyją w jakiś totalnym odrealnieniu - mówił Artur Ceyrowski.

- Wydaje mi się, że wszyscy uczestnicy środowej manifestacji byli zawiedzeni nieobecnością Donalda Tuska. Przed protestami przed polskimi sądami mówił, że mamy niczego się nie bać, a sam siedział w ECS-ie i podpisywał swoją książkę. Natomiast mam wrażenie, że zwykłych ludzi chyba kompletnie nie interesuje, co ta grupa prawnicza robi. Mam wrażenie, że mało kto z uczestników zdawał sobie sprawę, o co chodzi w tej manifestacji - dodał Andrzej Ługin.