Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Artur Kiełbasiński

09:05

wtorek,

03 grudnia 2019

Rozpoczyna się akcja promująca kupowanie polskich produktów. Czy w czasach zglobalizowanej gospodarki ma to sens?

Rozpoczyna się kampania społeczna "Wybieram 590 – sobota dla Polski" promująca przedświąteczne kupowanie polskich produktów. Z badań wynika, że zmiana nawyków konsumenckich mogłaby przynieść polskiej gospodarce dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.

Gośćmi Artura Kiełbasińskiego w Komentarzach Radia Gdańsk byli: Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i Artur Ceyrowski z wpolityce.pl. i stefczyk.info.

- Akcja "Wybieram 590 – sobota dla Polski" ma sens psychospołeczny i gospodarczy i choć może nie widać tego w zachowaniach poszczególnych konsumentów, ma to duże znaczenie. Akcja w jakimś stopniu jest kontrapunktem dla bezmyślnego kupowania. Starajmy się swoją decyzją i swoimi pieniędzmi rewitalizować rozwój gospodarczy własnego kraju - mówił Marek Formela.

- 590 - te trzy cyfry w kodzie kreskowym mówią o tym, że towar jest polskiego pochodzenia. Oczywiście, samą akcję należy pochwalić, ale o promowaniu kupowania polskich produktów zapominaliśmy przez lata. Trochę łudzeni przez liberałów zapominamy, że funkcjonujemy na rynku, który ma narodowość - dodał Artur Ceyrowski.