Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

czwartek,

15 sierpnia 2019

- Gabrysia urodziła się o 21.37. To dla mnie bardzo symboliczne - mówi autorka książki "Pod naszym niebem"

- Sylwia Kubik to polonistka z Dąbrówki Malborskiej. Napisała i właśnie wydała swoja pierwszą książkę "Pod naszym niebem". Zadzwoniłem do niej, żeby umówić się na wywiad, zainteresowała mnie lektura o matkach wychowujących niepełnosprawne dzieci, książka oparta na osobistych doświadczeniach autorki. W trakcie rozmowy okazało się, że Sylwia właśnie gotuje bigos na festyn parafialny, pomyślałem że ciekawie będzie porozmawiać z Sylwią nie tylko jako pisarką, ale też osobą, która bierze czynny udział w tego rodzaju wydarzeniach.

Sylwia Kubik 2
Sylwia Kubik - mieszkanka Dąbrówki Malborskiej na Powiślu. Polonistka, zakochana w miejscowym krajobrazie i zabytkach. Żona Wojciecha oraz matka Anielki i Gabrysi. Akcja jej debiutanckiej książki "Pod naszym niebem" rozgrywa się na Powiślu. To opowieść o tym co zaburza pozorną sielankę. O tym jak niebo potrafi zwalić się na głowę, jak ludzie radzą i nie radzą sobie z wyzwaniami losu. Historia w dużej mierze oparta na osobistych doświadczeniach autorki. Gabrysia, młodsza córka Sylwii Kubik, urodziła się jako wcześniak ważący zaledwie 800 gramów. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa eSPe w cyklu "Opowieści z wiary".

Sylwia Kubik 1
Sylwia Kubik podpisywała swoją książkę na festynie parafialnym w Dąbrówce Malborskiej. "Pod naszym niebem" do kupienia na portalu boskieksiążki.pl KLIKNIJ TUTAJ Fot.RGWłodzimierz Raszkiewicz