Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:09

wtorek,

13 sierpnia 2019

Zadziwiające!!! Nad jednym zdjęciem można pracować nawet tydzień, potem ludzie myślą, że powstało 100 lat temu

Radosław Brzozowski i Małgorzata Bardoń otworzyli przy Ogarnej w Gdańsku niezwykłą galerię fotografii. Wystawiają w niej zdjęcia robione technikami dawnymi, nazywanymi też szlachetnymi. - Takie jedno zdjęcie powstaje chyba z pół godziny? - domyślając się, pyta dziennikarz. Odpowiedź pada naprawdę zaskakująca - Nie znamy techniki, która pozwala na wywołanie zdjęcia w tak krótkim czasie, za to nad jedną fotografią potrafimy pracować dzień, a nawet tydzień.

Radosław Brzozowski to znany w świecie specjalista od dawnych technik fotograficznych, kilka z nich odtworzył, napisał o niektórych podręcznikowe książki. Dlatego nowa placówka przy Ogranej w Gdańsku działa pod oficjalną nazwą "Radosław Brzozowski - Atelier i Galeria Fotografii" ale małżeństwo prowadzi ją wspólnie. Na ścianach można zobaczyć wiele zdjęć wykonanych przez Małgorzatę Bardoń. 

radosław brzozowski 3
Małgorzata Bardoń i Radosław Brzozowski. Fot. RG

Galeria miesząca się przy Ogarnej 123 w Gdańsku, to jedyna w Polsce i jedna z niewielu w świecie galerii specjalizujących się w sprzedaży fotografii wykonanych ręcznie, z użyciem tradycyjnych i historycznych metod.

radosław brzozowski
Galeria przy Ogarnej Fot.Radosław Brzozowski


Włodzimierz Raszkiewicz