Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

14 maja 2019

Samochodem elektrycznym chce objechać świat dookoła. W podróż zabiera pasażera - robota

Po zeszłorocznym sukcesie wyprawy z Polski do Japonii i z powrotem, przejechaniu 30 tysięcy zeroemisyjnych kilometrów przez 9 krajów Europy i Azji, Marek Kamiński wyrusza w pierwszą w historii podróż samochodem elektrycznym dookoła świata.Towarzyszem Marka Kamińskiego będzie robot humanoidalny NOA.

Relacja człowiek-natura-technologia to główny motyw wyprawy.

kamiński2
Wyprawa z robotem dookoła świata ma mieć wymiar globalny. Marek Kamiński prezentował projekt na wykładach prowadzonych między innymi w Stanach, Indiach, Chinach. Na zdjęciu konferencja w Berlinie. Fot. Fundacja Marka Kamińskiego.

Marek Kamiński Chiński robot z polskim oprogramowaniem będzie towarzyszył Markowi Kamińskiemu w trasie z Londynu do Londynu: Londyn– Belgia – Francja – Niemcy – Polska – Czechy – Austria – Włochy – Grecja – Turcja – Iran – Pakistan – Indie – Chiny – Korea Południowa – Japonia – USA – Kanada – Holandia – Londyn. Podróż rozpocznie się na początku przyszłego roku.

kamiński 3Co będzie robił robot? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, prace nad oprogramowaniem trwają. Z jednej strony doradzał podróżnikowi, z drogiej uczył się świata.
Skąd wziął się pomysł na wyprawę AINTE - pierwszą w historii podróż dookoła świata człowieka z robotem? "Ta ekspedycja ma początki w moim spotkaniu ze Stanisławem Lemem. Kiedyś to, co pisał, wydawało się odległe i nieuchwytne. Dziś futurystyka, o której mówił, okazuje się rzeczywistością. AINTE - podróż, która przełamuje bariery i uczy, ma swoje początki właśnie w tej rozmowie." - mówi Marek Kamiński.

Na zdjęciu obok Marek Kamiński przy samochodzie którym przejechał trasę Warszawa - Tokyo - Warszawa.Włodzimierz Raszkiewicz