Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

czwartek,

06 grudnia 2018

Dobrze jest wspólnie pokolędować, ale jeszcze lepiej nagrać płytę, jak na Osowej w Empire Music School

Audycja to rozmowa o przyjemności płynącej ze wspólnego śpiewania. W Empire Music School - szkole muzycznej na Osowej w Gdańsku, powstała płyta z kolędami nagrana przez uczniów, rodziców i nauczycieli - profesjonalnych muzyków. Dlaczego lokalna szkoła nagrywa i wydaje płytę? W końcu rynek zalany jest tego rodzaju wydawnictwami. Wartością jest przede wszystkim wspólna praca, a efekt też wyszedł nie najgorszy.
Poniższe zestawienie zdjęć ukazało się na profilu szkoły, najlepiej oddaje pracę nad płytą z kolędami nagraną przez Empire Music School. To były kolejne zarwane noce, ale podobno warto było żeby cieszyć się ostatecznym efektem.

empire1
Fot.Empire Music School

Na płycie grają muzycy w wieku od 5 do 50 lat. Sa tam profesjonaliści, ale też osoby, które uczą się gry od kilku miesięcy
 - Co będę mówiła, jest rewelacyjnie, tak to czuję, może to brzmi nieskromnie, ale naprawdę płyta  jest dobra - mówi, kierująca szkołą Arleta Van Der Rusek. Krzysztof Słomkowski dodaje, że rodzinne muzykowanie jest coraz modniejsze. Rodzice coraz częściej przełamują bariery wewnętrznego wstydu, zamiast standardowo czekać na korytarzu na uczące się dzieci, zapisują się na naukę gry na instrumentach i w tym samym czasie biorą udział w zajęciach. Antek Jakimczyk, najmłodszy z naszych rozmówców, opowiada o tym gdzie na płycie jest najwięcej jego gitary.

empire3
Jedna z fotograficznych przymiarek do okładki płyty. Fot.Karolina Bączek


Włodzimierz Raszkiewicz