Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

04 grudnia 2018

Pięć lat z życia - opowieść Rafała Okuniewskiego, który nagle na studiach przestał widzieć

Kończył studia, wymarzone dziennikarstwo, przed nim była przyszłość i marzenia, ale sprawy nagle poszły "nie tak". Rafał Okuniewski stracił wzrok własciwie z dnia na dzień. Przyczyna, pomimo intensywnego leczenia, do tej pory nie jest znana. W głównym polu widzenia Rafał ma mgłę, widzi coś "bokami". Specjaliści mówią, że zostało mu jakieś 10 procent wzroku.
Jak pozbierał się po traumie? Czemu po studiach pakował śrubki do foliowych torebek? Jak kurs przygotowany przez Fundację Integralia pozwolił mu na optymizm? Jak znalazł dobrą pracę i stał się specjalistą w branży HR? Jak potoczyło się życie prywatne Rafała? Posłuchaj rozmowy z Rafałem Okuniewskim.

Rafał Okuniewski to jeden z uczestników programu Fundacji Integralia "Kompetencje na wymiar". W ramach trzymiesięcznego intensywnego kursu osoby niepełnosprawne są motywowane do optymistycznego spojrzenia w przyszłość i uczone kompetencji pozwalających znaleźć im pracę. Uczestnicy mają zajęcia z psychologiem, coachem, doradcą zawodowym, prawnikiem, pośrednikiem na rynku pracy, uczy się też ich asertywności i twórczego rozwiązywania problemów.  Niepełnosprawnych kieruje się również na staże do firm zainteresowanych zatrudnieniem osób z różnymi dysfunkcjami.

integralia logo


Włodzimierz Raszkiewicz