Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

czwartek,

01 marca 2018

Czy gdynianka będzie najmłodszą polską zdobywczynią Korony Ziemi? Trzymamy kciuki za Miłkę Raulin

Miłka Raulin chce być najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi. Była już na wszystkich najwyższych szczytach poszczególnych kontynentów, pozostał jej tylko Mt.Everest. W Himalaje wybiera się za miesiąc, żeby zamknąć projekt "Siła Marzeń" i pokonać najwyższą górę świata.

W mediach pojawiają się komentarze, że Miłka Raulin ściga Martynę Wojciechowską. Popularna podróżniczka miała 36 lat gdy udało jej się zdobyć Koronę Ziemi, czyli zaliczyć najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Jeśli Miłce uda się wejść na Mt.Everest zrobi to o dwa lata szybciej od Wojciechowskiej. - Nie ścigam się z Martyną Wojciechowską, realizuję własne marzenia, mój projekt powstał z miłości do gór, media po prostu lubią takie porównania i tym się karmią, ale jeśli ma mi to pomóc w osiągnięciu celu, bo projekt dzięki temu  zyskuje rozgłos, to niech mówią - śmieje się Miłka.

miłka raulin w RG
Miłka Raulin i prowadzący program Włodek Raszkiewicz. Fot.RG

Projekt "Siła marzeń" wymyśliła w samolocie wracając z Nairobi - zwierza się Miłka. - Pomyślałam wtedy, że jeśli ja te góry tak bardzo kocham, to trzeba coś robić, żeby te marzenia o nich przybrały jakiś większy wymiar. Zdobyłam już Kilimandżaro i Mt.Blanc, czemu nie wejść na kolejne najwyższe szczyty kontynentów. Na początku nie myślałem nawet o tym, że mogę być najmłodszą Polką, która to zrobi, ja po prostu zamarzyłam, żeby to zrobić.

- Wspinaczka w tym wszystkim nie jest najtrudniejsza, najtrudniej zdobyć pieniądze, znaleźć czas na pracę, wyjazdy, wychowanie syna Jeremiasza i jakoś to wszystko z sobą pospinać - mówi pochodząca z Gdyni, a obecnie mieszkająca w Warszawie Miłka Raulin.

miłka 1

"Ten rok będzie wyjątkowy, a dla mnie zaszczytem będzie zdobywanie Everestu w 2018! 11 listopada dumnie będziemy obchodzić 100 -tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miesiąc wcześniej będziemy wspominać wyczyny Wandy Rutkiewicz, która 16 października 1978 stanęła na szczycie Everestu jako pierwszy Polak i pierwsza Polka oraz trzecia kobieta na świecie. To dwa powody naszej narodowej dumy i okazje do świętowania. Pamiętajmy też, że 29 maja 1953 roku na szczycie jako pierwsi stanęli Sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay. W tym roku przypadnie więc 65 rocznica zdobycia Everestu. To będzie wielki zaszczyt jeśli w tak wyjątkowym roku uda mi się zakończyć projekt Korony Ziemi jako najmłodsza Polka." MIŁKA RAULIN


Włodzimierz Raszkiewicz