Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

czwartek,

25 stycznia 2018

Jolanta Drobek czyli hipnoterapeutka o tym dlaczego nie warto żyć w połowie

W audycji poznajemy kawałek świata hipnoterapeutki Jolanty Drobek. To rozmowa o tym czym jest hipnoza i na jakich polach działa terapia hipnozą. - Najkrócej mówiąc hipnoza to ,,narzędzie” umożliwiające doświadczanie takiego stanu umysłu, w którym to co świadome komunikuje się z tym co nieświadome w nas samych. - opowiada Jolanta Drobek i tak też opisuje hipnozę na swojej stronie internetowej.
Jolanta Drobek hipnozą zainteresowała się kilkanaście lat temu. - Chyba wtedy, gdy usłyszałam informację, że zaledwie 7% to nasz umysł świadomy, reszta to podświadomość.  Poznałam i pracowałam przy różnych rodzajach hipnozy, zarówno przy hipnozie klasycznej jak i ericsonowskiej. Kwalifikacje hipnoterapeuty zdobyłam na kursach hipnozy terapeutycznej, organizowanych przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą w Krakowie.

- Dopuszczenie do głosu tej części nas samych, którą zazwyczaj nawykowo ignorujemy. Żyjąc w ten sposób sami tworzymy własne ograniczenia. Tak jakbyśmy żyli w połowie. - mówi Jolanta Drobek.


Włodzimierz Raszkiewicz