Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

06 czerwca 2017

"Żyj pięknie, nie zadręczaj się bzdurami, bo naprawdę nie warto" - mówią kobiety po przejściach i idą dookoła Polski

To kobiety po przejściach, każda z nich jest po diagnozie "ma Pani raka". To zmienia wszystko. - Po chorobie już się wie, że życie nie jest człowiekowi dane na zawsze - mówią jednym głosem. Najczęściej wpada się w rozpacz i stagnację, ale można też zacząć żyć naprawdę. Magda Lesiewicz, Ewa Bogumił, Marysia Lejszys i Iwona Naliwajek opowiadają o tym, co jest tak naprawdę ważne. Mówią, że nie warto tracić czasu na zadręczanie się bzdurami, bo szkoda cennego czasu.


Panie reprezentują Fundację OnkoRejs. Powszechnie znana jest z tego, że odbyły się już trzy OnkoRejsy po Morzu Bałtyckim. Od zeszłego roku robi też lądowe OnkoRejsy Granicami Polski. W 2016 roku, w 7 dni, 18 grup pokonało trasy po około 100 km wytyczone wokół granic naszego kraju. To symboliczne pokonywanie własnych granic.

onko rejs granicamiW tym roku również idą i to już niedługo! 25 czerwca zaczyna się OnkoRejs Granicami Polski. W tym roku jest 19 grup i tras. Wszystkie ruszają tego samego dnia. Wyprawy potrwają tydzień.

"Robimy to dla wszystkich, którzy nie zdążyli, którzy opłakują bliskich, boją się i walczą z chorobą. Ten marsz to symbol. Chcemy dać siłę do walki. Chcemy dać nadzieję. Warto kochać życie i uśmiechać się do ludzi.

Jesteśmy tacy jak Ty! Starsi, młodsi. Mieszkamy w wielkich miastach i małych miejscowościach, mamy rodziny, przyjaciół. W naszych domach są zwierzaki. Lubimy podróże i spokojne dni w domu. Jesteśmy normalni. Zwyczajnie nadzwyczajni. Też myśleliśmy, że rak nas nie dotyczy. A jednak - życie jest pełne niespodzianek. Dalej zastanawiasz się czy się zbadać? Warto! Uwierz nam!" - z takim przesłaniem organizowany jest OnkoRejs Granicami Polski 2017.

TUTAJ PROFIL FB WYPRAWY

Włodzimierz Raszkiewicz