Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

czwartek,

18 maja 2017

"Ja też na początku myślałem, że ktoś sobie robi jaja" ale to dzieje się naprawdę, powstaje Projekt Poezja Kulturystyczna

Na początku nie wiadomo z czym to się je. Czy pisanie o tym, że podnosi się hantle dla Hanki i dla wybranki rzeźbi muskulaturę to zwykły kicz czy po prostu żart? Nasi goście mówią, że w połączeniu z muzyką alternatywną poezja powstająca w siłowni nabiera wartości.
 

O Projekcie Poezja Kulturystyczna opowiadają Karol Schwarz i Michał Miegoń - autorzy muzyki i producenci płyty, która ma ukazać się jesienią tego roku, Władysław Zaporowski - poeta, malarz i Joosef w jednej osobie, chyba najstarszy raper w Polsce, autor słów piosenki "Hanka i hantle" oraz Marcin Opinc - wydawca Janusza, poety kulturysty od którego wszystko się zaczęło.
poezja kulturystyczna 2

Kilka lat temu na blogu ciezkieslowa.pl, Janusz, kulturysta z gdańskiego osiedla Żabianka, zaczął publikować swoje wiersze. Wiersze Janusza w krótkim czasie stały się lokalną ciekawostką. Zainteresowali się nimi m.in. trójmiejscy muzycy związani z wytwórnią Nasiono Records, którzy w 2012 roku stworzyli muzykę do kilku wierszy i zaprezentowali je w koncertowej formie podczas festiwalu Streetwaves (koncert stanowił muzyczną oprawę meczu piłki nożnej Muzycy-Literaci). A ponieważ pomysł spodobał się publiczności, pojawił się pomysł współpracy z Januszem i przygotowania wspólnej płyty.

poezja kulturystyczna 1

Włodzimierz Raszkiewicz