Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:05

wtorek,

07 marca 2017

Dzikuski z wielkiego miasta czyli Dzień Kobiet w rytmie afrykańskich bębnów

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury tętni afrykańskimi rytmami. Tu odbywają się warsztaty gry na bębnach, swoje próby ma bębniarska grupa Cocodjembé oraz specjalizujące się w Dundun dance dziewczyny z kolektywu Nandaloo. Te ostanie zaprosiły dziennikarza Radia Gdańsk, żeby zaanonsować Dzień Kobiet Mocy.
W audycji rozmawiamy o imprezie, bębnach, misach, gongach oraz dziewczynach z Nandaloo, które nie obrażają się gdy ktoś je nazywa "dzikuskami z wielkiego miasta". Twierdzą, że każda kobieta ma w sobie pierwiastek dość nieokiełznany i bardzo pierwotny.

dzień kobiet mocy
Dzień Kobiet Mocy to całodniowe warsztaty. "Nauczymy podstaw tańca, którego korzenie sięgają zachodniej Afryki (Afro Dance i Dundun dance), rozciągniemy się i odprężymy w trakcie praktyki jogi Yin, a na koniec udamy się w muzyczną relaksacyjną podróż wśród dźwięków śpiewających mis i gongów tybetańskich, kalimby, bębnów i dzwonków Zaphir." - tak imprezę zapowiadają organizatorzy. W trakcie tej podróży każdy będzie mógł spróbować swoich sił w graniu na różnego rodzaju instrumentach i tańcu spontanicznym.

PROGRAM IMPREZY
Sobota 11.03.2017
Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
ulica Powstańców Warszawskich 25

15.00 – 16.30 Warsztat Afro Dance z tancerkami Nandaloo
16.45 - 18. 15 Warsztat Dundun dance z tancerkami Nandaloo
18.30 - 19.30- Joga Yin z Martą Cichocką
20.00 - 23.00 Koncert relaksacyjny z muzykami Sound and Silence

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ

Włodzimierz Raszkiewicz/fot.Nandaloo