Kawałek świata i herbata

Prowadzi:  Super User

19:53

czwartek,

15 grudnia 2016

W "Herbacie" obieramy "Kurs na herbatę". Przewodnik to Maciej Stafiej

Chętnie opowiada o herbacie, robi warsztaty parzenia, prowadzi blog "Kurs na herbatę". W Międzynarodowym Dniu Herbaty gościem audycji "Kawałek Świata i Herbata" jest pasjonat tego napoju i znawca przedmiotu Maciej Stafiej.
Dla Maćka herbata stała się drogą pełną nowych odkryć i przygód. Zgłębia wiedzę przedmiotu, ba nawet zaczął herbaciane podróże. Pojechał na Sri Lankę żeby odwiedzić tamtejsze małe plantacje. Teraz planuje dwumiesięczny przejazd przez kilka azjatyckich krajów w których produkuje się herbatę.

kurs na herbatęPrzedstawiając się na blogu napisał:
"Herbata jest dla mnie zagadką, która z każdą kolejną wypitą filiżanką zmienia się, podobnie jak jej aromat i smak. Powodem do rozmyślań, retrospekcji, snucia planów. Dzięki niej rozwijam się i poznaję mnóstwo ludzi. Wreszcie – jest to pasja, która pojawiła się w moim życiu całkowicie niespodziewanie. Uwielbiam jej bogatą historię oraz to, jaki miała wpływ na rozwój światowej kultury. Niesamowite jest też to, że dzięki niej mamy okazję do poznawania na nowo czegoś, co towarzyszy nam niemal codziennie. Herbata to również droga, dlatego jest to również blog o podróżach, które w idealny sposób łączą się ze wszystkimi powyższymi aspektami kultury i tradycji herbacianej."

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Stafiejem o herbacie:


TU ZNAJDZIESZ BLOG "KURS NA HERBATĘ"

Włodek Raszkiewicz i Maciej Stafiej w herbacianej rozmowie.
kurs na herbatę 1