Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:17

czwartek,

22 września 2016

Polski fotograf z Nowego Jorku najlepszy na świecie. Jego zdjęcia zobaczycie w PGS Sopot

Filip Wolak został uznany za najlepszego na świecie fotografa architektury w największym światowym konkursie fotograficznym: Sony World Photography Awards 2016. Od dziś w PGS Sopot można oglądać jego zdjęcia.
Niezwykłe zdjęcie lotnicze nowojorskiego Central Parku wykonane przez polskiego fotografa Filipa Wolaka zostało uznane za najlepszą pracę zgłoszoną w kategorii „Architektura” największego na świecie konkursu fotograficznego: Sony World Photography Awards 2016. Na tegoroczny konkurs nadesłano łącznie rekordową liczbę 230 103 zdjęć ze 186 krajów. Zdjęcie Filipa Wolaka „Śnieżny Central Park z 10 tysięcy stóp” wybrano spośród 95 541 prac zgłoszonych w tej kategorii otwartej.

Prace Filipa Wolaka można zobaczyć na wystawie "Ponad zimą" w PGS Sopot.

Posłuchaj rozmowy:


Poniżej zwycięska praca Filipa Wolaka.
wolak 1

Filip Wolak urodził się w Toruniu. Od roku 2000 mieszka w Nowym Jorku, gdzie rozpoczął swoją przygodę lotniczą, zdobywając zawodową licencję pilota. Dziś pracuje jako fotograf, a jego p race są publikowane w największych światowych tytułach. Wyróżniony tytułem 'Coolest Nightlife Photographer' (Najfajniejszy Fotograf Sceny Klubowej) przez magazyn Time Out New York, oraz 'Most Influential' (Najbardziej Wpływowy) przez Lens Magazine - za serię reportaży z klubów nocnych Nowego Jorku. Poniżej jedna z jego klubowych prac. KLIKAJĄC TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ JEGO FOTOGRAFII
wolak 3