Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

22:40

wtorek,

26 lipca 2016

Pani Katarzyna przez 7 lat była stewardessą w arabskich liniach lotniczych. Nie musi już pracować

80 proc. Polaków nie zna żadnego muzułmanina, aż 73 proc. jest do nich negatywnie nastawionych. To wyniki zeszłorocznego sondażu przeprowadzonego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.Tymczasem dla Katarzyny Richter kraje arabskie to raczej szansa niż zagrożenie.

Po kolejnych zamachach w Europie prawdopodobnie postrzeganie muzułmanów jest jeszcze bardziej nieprzychylne. Katarzyna Richter denerwuje się gdy ludzie myślą sterotypami. Ma dobre doświadczenia z życia w świecie arabskim. Opowiada nam swoją historię związaną z mieszkaniem i pracą w Bahrajnie oraz odnotowuje, że obecnie w Dubaju mieszka kilka razy więcej Polaków, niż 10 lat temu.

Katarzyna Richter przez 7 lat była stewardesą w samolotach arabskich linii lotniczych takich jak Emirates. Następnie przez 3 lata prowadziła nabór personelu pokładowego dla Qatar Airways. Będąc jeszcze studentką aplikowała do pracy w liniach lotniczych krajów Zatoki Perskiej i nie żałuje. Zawsze lubiła podróże i nosiło ją po świecie. Wylatała się po wszystkie czasy, a do tego zarobiła.

katarzyne richter - daktyle


Katarzyna Richter przyniosła nam do radia prezent. Daktyle w ozdobnym metalowym pudełku kupione na lotnisku w Bahrajnie. Nie wie z jakiego kraju pochodzą, ale podpowiedziała, że w Emiratach Arabskich są najsłodsze.

Nasza rozmówczyni teraz mieszka na zmianę w Gdańsku i Bahrajnie. Właściwie nie musi już pracować, trochę dla przyjemności założyła firmę Deal With Culture i prowadzi konsultacje międzykulturowe dla Polaków chcących pracować w Arabii Saudyjskiej czy Katarze.  

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Richter: