Kawałek świata i herbata

Prowadzi:  Super User

17:25

wtorek,

24 maja 2016

Krzysztof Czeczot - reżyser "Krzyżaków" pracuje nad superprodukcją, Biblią w formie audiobooka

Tak wiemy, słuchowisko wydaje się czymś szlachetnym, ale forma trąci kurzem. Krzysztof Czeczot postarał się to zmienić. Jego słuchowiska mówią trochę innym językiem dźwiękowym niż te znane wam z dzieciństwa. Te produkcje mają współczesny dźwięk kinowy, brzmią jak filmowe trailery. To język który "kupuje" młode pokolenie.
Urodzony w Bytowie aktor nagrywanie audiobooków uznał za zajęcie przyszłościowe. Oczywiście nie porzuca aktorstwa ale praca w świecie audio jest dla niego bardzo ważnym zajęciem. Efekty można usłyszeć obecnie na antenie Radia Gdańsk w postaci adaptowanych i reżyserowanych przez Czeczota "Krzyżaków".

krzyżacy 1Od 25 kwietnia na antenie Radia Gdańsk można przenieść się w czasy średniowiecza. Magdalena Cielecka, Magdalena Walach, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Marian Dziędziel i Jerzy Trela - głosy tych znakomitych aktorów usłyszeć można w "Krzyżakach". Serial radiowy trwa 7 godzin, emitujemy go w odcinkach i jest to adaptacja tekstu, który w oryginale ma 30 godzin.


Warto wspomnieć, że wyreżyserowany przez Czeczota audiobook Gra o Tron otrzymał nagrodę miesięcznika Film – Złota Kaczka 2012. w 2013 roku powstało słuchowisko pt. Andy, w którym grający tytułową rolę Adam Woronowicz dialoguje m.in. z Romanem Wilhelmim (głos Wilhelmiego pochodzi z archiwów Polskiego Radia). Na festiwalu Prix Europa w Berlinie Krzysztof Czeczot otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko Andy.  Również w 2013 roku aktor prowadzi dom producencki osorno.pl. Obecnie główny projekt to nagranie Biblii. To będzie superprodukcja "Postanowiliśmy w pełni udźwiękowić najważniejszą księgę świata - ponad 100 godzin słuchowiska z udziałem najlepszych polskich aktorów (m.in. Wojciech Malajkat, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Małgorzata Kożuchowska, Krystyna Janda) - w nowoczesnej oprawie muzycznej i dźwiękowej."

Posłuchaj audycji:


biblia audioBIBLIA AUDIO superprodukcja będzie dostępna dla każdego nieodpłatnie na stronie bibliaaudio.pl, na kanale YouTube, w serwisie SoundCloud czy jako podcasty. Fundusze na projekt zbierane są  w formie składki publicznej. KLIKNIJ TUTAJ

Włodzimierz Raszkiewicz