Kawałek świata i herbata

Prowadzi:  Super User

12:05

czwartek,

03 marca 2016

Mayatri. Agnieszka i Marta mówią, że siła kobiet płynie z korzenia

Poznały się półtora roku temu przez intenet.  Agnieszka szukała kogoś kto gra na didgeridoo, tak po prostu, bo lubi głębokie, pierwotne dźwięki,  jak mówi „z korzenia”.  W ten sposób poznała Martę, jedną z niewielu kobiet grających na instrumencie Aborygenów. Tak powstał nietypowy duet „Mayatri”.

mayatri 2W audycji artystki opowiadają o swojej głębokiej fascynacji archaicznymi dźwiękami i o tym jak  pierwsze spotkanie zaowocowało półtoraroczną wspólną pracą. Panie są gotowe na pokazanie efektów światu. Niebawem premiera płyty „Mayatri”. W sobotę 5 marca o godzinie 19.00 w Stacji Orunia koncert promujący krążek. Kobiecy duet Agnieszki Kamińskiej i Marty Sapierzyńskiej wykonuje muzykę, którą artystki same nazywają space soul organic music..Przestrzeń, organiczne, etniczne i archaiczne brzmienia.

Posłuchaj audycji:


Marta Sapierzyńska, jedna z niewielu na świecie kobiet grających na didgeridoo,  instrumencie pochodzącym od Aborygenów, będzie można ją usłyszeć grającą również na bębnie ramowym, drumli i fujarze pasterskiej.
Agnieszka A. Kamińska, znana dotychczas z Atmen Trio i Teatru Amareya oraz projektów i eksperymentów wokalnych, śpiewa w wymyślonym przez siebie języki i maluje głosem krajobrazy miejsc tajemniczych.

mayatriFot. FB Mayatri
Włodzimierz Raszkiewicz