Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

21:05

środa,

25 lutego 2015

Slavica Dance - fitness z ludowym przytupem

Nazywa się Justyna Bolek ale ostatnio wszyscy mówią na nią Slavica. Jest autorką projektu Slavica Dance. To połączenie tańców ludowych z nowoczesnymi formami fitness. Jest to pierwszy i jedyny taki projekt w Polsce. Nasz folklor jest niezwykle barwny i w nowoczesnej oprawie może być naszym niezłym produktem eksportowym - twierdzi Justyna Bolek.
slavicaNa pomysł zajęć fitness z przytupem wpadła po stworzeniu choreografii oraz wizerunku tancerek do klipu piosenki Slavica Donatana & Cleo. Wcześniej uczestniczyła w wielu projektach wykorzystujących klasyczny folklor aż po współczesne formy tańca. Inspiracja do stworzenia wybuchowej mieszanki energii, żywiołowości i kobiecości zbierała się w niej samoistnie i pochodzi z wielu źródeł.

Justyna Bolek to w końcu tancerka i instruktorka w Zespole Tańca Ludowego Neptun, ale też choreograf współpracujący z Cheerleaders Flex Sopot oraz instruktor fitness. Punktem zwrotnym była chęć zrobienia czegoś swojego i stałego. Na dłuższą metę nie można żyć od projektu do projektu. Postanowiła ustabilizować się z przytupem i tak z rozsądku powstała żywiołowa Slavica Dance.

Slavica zachęca Trójmieszczan do powrotu do korzeni, plany są jednak ogromne. Justyna chce zachwycić naszą ludowością po prostu całą Polskę i stworzyć ze Slavica Dance oryginalny produkt eksportowy. To może się udać, projekt podoba się specjalistom. W czasie ostatniego komitetu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Seed Capital (30.01.2015) wybrano tylko 5 projektów do wsparcia kwotą inwestycyjną w wysokości 100 tys. zł., w tym jeden z Gdańska - Slavica Dance!

Posłuchaj audycji z Justną Bolek o Slavica Dance:
wrasz


Więcej informacji na stronie Justyny Bolek. Kliknij tutaj.slavica 5