Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

21:05

czwartek,

08 stycznia 2015

Wyłącz hejt - nieźle kręcą u Salezjanów

WYŁĄCZ HEJT to naprawdę dobry film, mówi dziennikarz Radia Gdańsk Włodek Raszkiewicz. Ma w sobie jakiś trafny przekaz, przemawia prawdziwością i zostaje w pamięci. Twarze młodych ludzi w zbliżeniu. Grymasy, uśmiechy, poszeptywania do siebie oświetlane tylko ekranami komputerów. Tak wygląda klimat miejsc, w których dochodzi do współczesnych spotkań między ludźmi. Realizm, aż do bólu oddający świat wirtualnych mediów społecznościowych.
wyłącz hejt - plakatW tym świcie dochodzą do głosu prawdziwe emocje, można kogoś dowartościować dając mu lajka, lub boleśnie zranić, niesprawiedliwie i wulgarnie oceniając. Z krótkiego filmowego przekazu lektora dowiadujemy się, że pond 50% dzieci doświadczyło tego, że zostały obrażone, zdyskredytowane i upokorzone w sieci. WYŁĄCZ HEJT bo nie jesteś w stanie przewidzieć jego skutków, mówi na zakończenie lektor. Film został zrealizowany przez gimnazjalistów i licealistów z koła medialnego Szkół Salezjańskich w Rumi jako jeden z elementów kampanii „Włącz krytyczne myślenie”. W ramach akcji przewidziano warsztaty i spotkania ze spoecjalistami zajmującymi się mediami społecznościowymi.

Posłuchaj rozmowy o filmie „Wyłącz hejt” z wicedyrektor szkoły Beatą Wysocką-Turek, specjalistą od kształtowania wizerunku w internecie dr Karolem Polejowskim i młodzieżą biorącą udział w przygotowaniu filmu Olą Własiuk, Olą Mielewczyk, Michałem Myślińskim

{youtube}GfL2SzyKIJY{/youtube}