Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

06 kwietnia 2021

Przekaz jest krótki. Kto zainwestuje w budki? Nie/Wypaleni mają pomysł na ceramiczne budki dla ptaków

Gdańska Grupa Ceramiczna Nie/Wypaleni skupia ludzi różnych zawodów i jednej pasji. Ta pasja to ceramika. Ostatnio jej członkowie wpadli na pomysł, żeby stworzyć serię ceramicznych budek dla ptaków. Podobno tego rodzaju budki są stosowane na Zachodzie, u nas to raczej nowość. Projekt budek już jest, konstrukcja była konsultowana z biologiem i powinna się sprawdzić. Brakuje tylko finansów na pierwszy wypał. Ten ma się odbyć podczas imprezy, którą ceramicy planują w Stoczni Cesarskiej 15 maja. Rozmowa jest prezentacją ciekawego projektu artystyczno-przyrodniczego, ale Nie/Wypaleni liczą, że swoim projektem zainteresują być może jakiegoś dewelopera, który będzie chciał stworzyć ptasie osiedle z ich oryginalnymi budkami. Nie/Wypaleni liczą na każdy rodzaj współpracy.

Nie/Wypaleni przygotowują wydarzenie "Wyjdź do sztuki", które ma się odbyć 15 maja. W trakcie odbywać się będą warsztaty ceramiczno-przyrodnicze lepienia budek dla ptaków. Warsztaty prowadzi Grażyna Sadowska, pracownik Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz Marcin Węsiora z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz członkowie Gdańskiej Grupy Ceramicznej Nie/Wypaleni. To propozycja dla rodzin z dziećmi. Ulepioną budkę dla ptaków będzie można zabrać do domu. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na mail: niewypaleni@gmail.com . Liczba miejsc ograniczona.

niewypaleni 1
Kolejną atrakcją w trakcie wydarzenia będą warsztaty raku. Każdy kto przyjdzie, ma szansę własnoręcznie poszkliwić i wypalić ceramiczną pamiątkę, którą zabierze ze sobą do domu. A wszystko pod czujnym okiem członków Gdańskiej Grupy Ceramiczne Nie/Wypalonych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W trakcie wydarzenia można będzie obejrzeć wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku, metodzie polegającej na wypaleniu prac w specjalnych piecach.

Motto i cel Nie/Wypalonych to integracja środowisk trójmiejskich ceramików oraz wyjścia ze sztuką do widzów poprzez wspólną wystawę prac na świeżym powietrzu. Chcą też propagować ceramikę jako sztukę użytkową i proekologiczną. Wyjdź do sztuki, to ma być spotkanie na otwartej przestrzeni, okazja do bliskiego poobcowania ze sztuką w czasie pandemii.


niwypaleni 3Część teamu Nie/Wypaleni z budkami. Fot.Nie/Wypaleni

TU ZNAJDZIESZ NIE/WYPALONYCH W SIECI >>> KLIKNIJ

Włodzimierz Raszkiewicz