Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:00

wtorek,

30 marca 2021

Samowystarczalność - idea do której warto się przymierzyć - opowiada Joanna Włodarska

Joanna Włodarska to kobieta wielu pasji i talentów. Jest dziennikarką, współpracuje m.in. z "Werandą Country", "Sielskim Życiem", "Siedliskiem" i innymi tytułami. Z wykształcenia biolożka i polonistka prowadzi pod Elblągiem Akademię Siedliska pod Lipami. Jej specjalność to serowarstwo, ale ogromna pasja to też ogród, zielarstwo i wszelkiego rodzaju domowe wyroby. Prowadzi warsztaty serowarskie, wędliniarskie, pieczenia chleba, wyrobu kosmetyków i wiele innych. Ostatnio napisała książkę "Samowystarczalni w domu i ogrodzie"

"Samowystarczalni w domu i ogrodzie" to zbiór porad i przepisów na życie niezależnie i bliżej natury. Czytelnik znajdzie tam recepty na uprawę warzyw i ziół na balkonie, produkcję własnych kosmetyków, przepisy na zakwas i chleb na zakwasie, są też przepisy na wędliny i oczywiście sery oraz wiele innych.

Samowystarczalność to dla Joanny Włodarskiej sposób nie tylko na zdrowsze życie, ale też na przymierzenie się do życia poza miastem. Wiele osób marzy o życiu w oddali od zgiełku wielkiego miasta, jeszcze przed realizację tego marzenia, warto zacząć robić różne rzeczy samodzielnie, przymierzyć się do tej idei, sprawdzić co lubimy robić, co nam wychodzi, a co niekoniecznie.

joanna włodarska 2


Fot. Joanna Włodrska FB

Włodzimierz Raszkiewicz