Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

21:43

środa,

19 lutego 2014

Trampki - Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku

artyna Rydel odnawiała więzienia NKWD w Rosji, a ostatnio stwierdziła, że pochodzi z roziny Sami Wiecie Kogo. Ewelina Domańska przeszła wszystkie polskie pasma górskie, a niedawno w potku połamała żebra. Anita Demianowicz pół roku spędziła w Ameryce Środkowej, a teraz organizuje Spotkania Podróżujących Kobiet TRAMPKI. Ten „Kawałek Świata i Herbata” należy do trzech podróżniczek.

Trzy dziweczyny łączy pasja podróży i to że o swoich przygodach będą opowiadały już za półtora tygodnia w Gdańsku na TRAMPKACH.

Martyna Rydel z jednej strony kocha podróże, a zwłaszcza te do Rosji, gdzie w ramach wolontariatu odnawiała domy ludziom i więzienie NKWD. Pojechała, nie znając języka rosyjskiego, po raz pierwszy sama, co opisywała w blogu www.kulturowa.pl. Kobieta o dwóch twarzach, niestereotypowa. Martyna Rydel opowie na TRAMPKACH o podróży i wolontariacie do Rosji oraz poradzi, jak na taki wolontariat wyjechać. 


trampki 4   Ewelina Domańska na TRAMPKACH będzie opowiadała o górach i o samotnym ich przemierzaniu. Ostania jej wyprawa to „MISJA EWELINA” tak jej bliscy nazwali cel, który wybrała sobie na górską zimową wędrówkę z plecakiem i namiotem. Główny Szlak Beskidzki ok. 500 km i 20500 m przewyższeń, z Wołosatego do Ustronia, przez Bieszczady, Beskid Niski, Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Śląski. Może udałoby się to zrobić w mniej niż 21 dni? – pomyślała nieśmiało. I zrobiła w 19, łamiąc po drodze dwa żebra. Prowadzi blog http://www.goramipolski.pl/


trampki 3   Anita Demianowicz organizuje imprezę. Tak na stronie TRAMPEK napisała o swojej inspiracji.
TRAMPKI - Spotkania Podróżujących Kobiet wzięły się z wewnętrznej potrzeby. Z inności i indywidualności. Spotkań podróżniczych w Polsce organizowanych jest wiele. Na większości z nich królują panowie, bo to oni zdominowali „rynek” podróżniczy. Facet w drodze to banał, kobieta – strach pomyśleć. My kobiety podróżniczki łamiemy stereotypy, nie potrzebujemy męskiego wsparcia, same radzimy sobie na bezdrożach naszego globu, dźwigając ciężkie plecaki, w których oprócz zapasowych trampek, czasami trafić można i na szpilki. 

Jest wiele powodów, które powstrzymują kobiety przed samotnym podróżowaniem, jest też ich wiele, by to robić. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą TRAMPKI mają promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Świat, który w praktyce dla kobiety w podróży bywa zwykle bardzo łaskawy i życzliwy.”

Polecamy stronę internetową wydarzenia www.trampki.travel.pl  i strony organizatora www.banita.travel.pl  

Posłuchaj rozmowy z podróżującymi dziewczynami