Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:00

wtorek,

12 maja 2020

Wyzwanie i wezwanie dla fotografów. Pokaż świat zmieniony przez COVID-19

Ona to archeolożka, projektantka wnętrz i malarka. On jest fotografem. Kilka lat temu przeprowadzili się z Gdańska na Mazury. Helena i Michał mieszkają pod Morągiem, w niewielkim domku położonym wśród drzew. Pretekstem do ich odwiedzenia jest pomysł Michała stworzenia albumu fotograficznego, dokumentującego czas koronawirusa COVID-19. To projekt i propozycja dla każdego kto para się zawodowo lub amatorsko fotografią.

Michał Pietrus, bardziej znany branży jako Mika Pietrus, wymyślił i wraz ze Stowarzyszeniem Scena Babel zaczął realizować unikalny projekt „Razem 2020”. Wezwali fotografów do dokumentowania czasu epidemii.
Zbieranie fotografii do projektu przypomina swego rodzaju konkurs. Ze wszystkich nadesłanych zdjęć, jury „Razem 2020” wybierze 200 najlepszych prac. Organizatorom udało się zaprosić do współpracy fantastycznych fotografów i artystów takich jak Mariola Balińska, Rafał Ganowski, Tomasz Markowski, Mirek Mróz, Agnieszka Pałuk, John Paul Pietrus, Mika Pietrus oraz dr Max Skorwider.

razem 2020 5
To jeden z niewielu konkursów, w którym nie ma i nie będzie nagród. Wspomniane 200 zdjęć zostanie wydrukowane w okolicznościowym albumie, a zyski z jego sprzedaży Stowarzyszenie Scena Babel przeznaczy na wsparcie artystów. Album „Razem 2020” stanie się unikalną pozycją dokumentującą czas COVID 19.
Aby wziąć udział w projekcie „Razem 2020” wystarczy wysłać własne fotografie przez formularz dostępny na stronie www.razem2020.pl.

razem 2020 3
Wizyta jest też okazją do porozmawiania o tym jak żyje się i pracuje po przeprowadzce z Gdańska na wieś. Helena Michel opowiada o tym słuchaczom, ale też zaprasza na wirtualną domówkę. Gdańszczanka będzie gspodarzem kolejnej odsłony cyklu Domówka MOK Olsztyn. Opowie, jak zmiana miejsca do życia potrafi zmienić postrzeganie świata, co jest najpiękniejsze w warmińskim krajobrazie oraz co ją inspiruje do tworzenia sztuki. Film przygotowany w ramach domówki podobno zachwyca paletą barw i przenosi w kolorowy świat okolic Kotkowa.


Włodzimierz Raszkiewicz