Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

08 października 2019

Jak opisuje się świat, gdy się go nie widzi? Opowiada Tomasz Wandzel - niewidomy pisarz z Prabut

- Dojeżdżanie do pracy z Prabut do Sopotu to żadna trudność, nawet jak jest się niewidomym - opowiada pisarz z Prabut Tomasz Wandzel. Jego pisanie zaczęło się w pociągu, podczas dojazdów trzeba było coś zrobić z czasem. O twórczości, bez której nie można żyć, jak zorganizować sobie życie, gdy traci się wzrok w wieku 23 lat oczywiście książkach i innych rzeczach rozmawiamy w audycji Kawałek Świata i Herbata w Radio Gdańsk.
córka zakonnikaTomasz Wandzel - ur. 1975 r. w Głuchołazach. Od najmłodszych lat zapalony turysta górski. W 1998 roku z powodu jaskry, traci wzrok. Od 2004 roku mieszka wraz z żoną i dziećmi w Prabutach. W 2010 roku zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowy im. Macieja Szumowskiego. W 2011 roku publikuje debiutancką powieść „Dom w chmurach” nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie na powieść współczesną. Potem przychodzą kolejne powieści.

Wcześniej pracował w Sopocie jako windykator w firmie ubezpieczeniowej i z Prabut dojeżdżał do pracy pociągiem. Obecnie pracuje w domu jako copywriter, wieczorami pisze powieści.

Jego najnowsza książka to kryminał "Córka Zakonnika". Akcja powieści rozgrywa się w Prabutach i Gdańsku. Zaginięcie Klementyny Wiertnickiej to dla pomorskich policjantów nie lada zagadka. Szczególnie, gdy każdy nowy ślad prowadzi w innym kierunku. Komisarz Janusz Woronko i aspirant Katarzyna Solińska muszą wyjaśnić, dlaczego atrakcyjna studentka przepadła jak kamień w wodę. Fakt, że nawet współlokatorzy zaginionej niewiele mogą o niej powiedzieć, jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Włodzimierz Raszkiewicz