Kawałek świata i herbata

Prowadzi: 

18:10

wtorek,

01 października 2019

W Prabutach czesze i ścina najlepszy fryzjer męski na świecie. Odwiedzamy Piotra Karczewskiego

Fryzjerski mistrz świata mieszka i pracuje w Prabutach. Do jego zakładu można wejść tak po prostu, z ulicy. Nie trzeba się umawiać, ale czasami trzeba poczekać, bo bywa, że kolejka jest na godzinę, półtorej. Można zamówić proste męskie strzyżenie albo jakieś artystyczne odlotowe wzorki, w których specjalizuje się Piotr Karczewski.

Piotr Karczewski zdobył prestiżowy tytuł mistrza świata w męskim fryzjerstwie artystycznym. Puchar i dyplom przywiózł z Paryża, gdzie rywalizował podczas OMC Hair World 2019, największej takiej imprezie na świecie. W rywalizacji zorganizowanej w połowie września przez Światową Organizację Mistrzostwa Fryzjerskiego, brało udział prawie 1200 utalentowanych zawodników z całego świata. Piotr Karczewski okazał się najlepszy, a polska drużyna przyjechała w sumie z 19 nagrodami.


piotr karczewski 2

Fryzura autorstwa Piotra Karczewskiego na wagę tytułu mistrza świata OMC - Światowej Organizacji Mistrzostwa Fryzjerskiego. W rolę modela wcielił się Adrian Litwin z Jawt Wielkich (Fot. Piotr Karczewski)


Desktop1


Piotr Karczewski opowiada w audycji o swojej drodze do mistrzostwa, o tym, jak chciał zostać kucharzem, jak ojciec, którego strzygł, mając 12 lat, namawiał go na fryzjerstwo, jak zaczął jeździć na zawody i o osobach, które go inspirowały. Fryzjer z Prabut  zaprasza też na spotkanie z nim do Gdańska i zachęca do wzięcia udziału w akcji "Czesanie za uśmiech".

Mistrz będzie obecny na Targach Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA w Gdańsku. Znani polscy fryzjerzy będą strzygli i czesali w zamian za datek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Akcja odbędzie się pierwszego dnia Targów Uroda w sobotę 5 października w godzinach 12.00-16.00.

 

piotr karczewski 6
Pamiątkowe selfie na zakończenie rozmowy :) Piotr Karczewski i Włodek Raszkiewicz

Włodzimierz Raszkiewicz