Wspólne Czytanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

22:05

piątek,

13 lipca 2018

"Życie w internecie wydaje się być bardzo realne". Kolejna książka Małgorzaty Wardy dla młodzieży

- Piszę do dorosłego odbiorcy, nie do dziecka. I o sprawach, w których gra toczy się o wysoką stawkę - mówi Małgorzata Warda. Na rynku ukazała się druga powieść gdyńskiej pisarki skierowana do młodzieży - "5 sekund do IO. Rebeliantka". To kontynuacja powieści "5 sekund do IO", którą polska sekcja IBBY nagrodziła tytułem Książki Roku 2015 w kategorii literackiej.

Rebeliantka to opowieść o dalszych losach Miki. 17-letnia dziewczyna straciła rodziców, jest rozdzielona z siostrą i trafia do rodziny zastępczej. Jednocześnie odnosi sukcesy w grze komputerowej, które zauważa jej producent. Firma proponuje jej kontrakt, a policja... współpracę. Ma udowodnić złe zamiary producenta gier komputerowych.

Małgorzata Warda opowiada w audycji o świecie wirtualnej rzeczywistości i zagrożeniach, które może on nieść. Zdradza szczegóły dotyczące powstania drugiej części powieści. - Zafascynowało mnie to, jak bardzo realne wydaje się być życie w internecie. Życie, które nie ma związku z naszą codziennością. Niektóre osoby w wirtualnym świecie są kimś wyjątkowym, a w realnym są często ciche i samotne, poddane przemocy w szkole, wyśmiewane przez kolegów - mówi pisarka, która urodziła się i mieszka w Gdyni.