Wspólne Czytanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

22:05

piątek,

15 grudnia 2017

Dlaczego kryminały najlepiej pisze się w nocy? Anna Klejzerowicz o swoich powieściach

"Księga wysp ostatnich" to najnowszy kryminał pomorskiej pisarki Anny Klejzerowicz. Tym razem proponuje czytelnikom śledzenie rozwiązania sprawy zabójstw związanych ze starożytną księgą. Przyczynia się do tego gdański dziennikarz śledczy Emil Żądło.

Także tym razem nieoceniona będzie pomoc jego partnerki życiowej Marty Zabłockiej, która jest historykiem sztuki. Ze strony policji śledztwo poprowadzi komisarz Marek Zebra, na co dzień przyjaciel pary.

"Księga wysp ostatnich" jest piątą powieścią z cyklu o Emilu Żądle. Anna Klejzerowicz umieściła akcję kryminału w Gdańsku, bo jak podkreśla - czuje się gdańszczanką. Opisuje w swych książkach miejsca, które dobrze zna, choć od lat mieszka w małej miejscowości pod Gdańskiem. Tam właśnie wybrała się Marzena Bakowska, aby porozmawiać z pisarką, docieka jak powstają kryminały i dlaczego najlepszą porą do pracy jest dla autorki noc... Nie zabraknie rozmowy o ukochanych kotach Anny Klejzerowicz. Zdradzi tajemnice kota Bolero, który jest domownikiem Emila Żądło i Marty Zabłockiej.