Wakacje z Radiem

Prowadzi: 

14:34

czwartek,

25 sierpnia 2016

To już ostatni dzień Wakacji z Radiem Gdańsk. Tym razem będziemy w Sopocie!

Wakacje z Radiem Gdańsk dobiegają końca. W ostatni dzień akcji nasze letnie studio stanie w piątek na Placu Przyjaciół Sopotu. Letnią audycję poprowadzą Ewelina Potocka i Sylwester Pięta.


Plan dnia mamy wypełniony po brzegi. Na pewno nie pozwolimy słuchaczom się nudzić! Będziecie nas nie tylko mogli słuchać, ale także zobaczyć. A to wszystko dzięki relacji na naszej stronie.

PORANEK Z PREZYDENTEM

Tuż po 8:30 Agnieszka Michajłow ze studia plenerowego porozmawia z prezydentem miasta, Jackiem Karnowskim.

Po 9:00 spotkamy się z Karoliną Babicz-Kaczmarek z Muzeum Sopotu oraz Waldemarem Krupą - dyrektorem Sanatorium Leśnik i lekarzem uzdrowiska. Przed 10:00 w studiu Radia Gdańsk pojawi się także Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. Porozmawiamy o wydarzeniach kulturalnych w uzdrowisku.

KULTURALNIE, SPORTOWO, ŻYWIENIOWO

Pozostała część dnia należeć będzie do naszych kolejnych gości: Arka Hronowskiego z kultowego lokalu SPATiF oraz Wojciech Korzeniewski, byłego dyrektora festiwalu w Sopocie

Po 12:00 naszych dziennikarzy odwiedzi Jacek Noetzel wraz z dwójką wychowanków szkółki żeglarskiej. Gościć będziemy także Przemysława Rezmera ze szkółki Sopot34. Na koniec rozbudzimy apetyty naszych słuchaczy rozmową z Wojciechem Radtke, reprezentującym Slow Food Festiwal i sopocki Targ Śniadaniowy.

KURORT Z BOGATYM ŻYCIEM NOCNYM

Sopot jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Jest także najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.

Ten nadmorski kurort po II wojnie światowej znany jest z organizowanych od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Sopot słynie także z głównej ulicy Bohaterów Monte Cassino, gdzie życie tętni przez całą dobę i przyciąga turystów z Polski i Europy.

 

Anna Moczydłowska