Wakacje z Radiem

Prowadzi: 

17:41

środa,

24 sierpnia 2016

Kopernik napisał tu "O obrotach sfer niebieskich". W czwartek nadajemy z Fromborka

To już przedostatni wakacyjny wyjazd Radia Gdańsk. Tym razem nasi dziennikarze odwiedzą Frombork. W "Mieście Kopernika" dowiemy się, czy Kopernik był kobietą i co serwują w słynnej w okolicy restauracji Don Roberto.

Program poprowadzą Magda Manasterska i Włodzimierz Raszkiewicz. Wóz satelitarny Radia Gdańsk zaparkuje na Wzgórzu Katedralnym przy wieży Kopernika.

Audycję tradycyjnie rozpoczniemy od rozmowy z włodarzem miasta. Naszym gościem będzie burmistrz Fromborka Małgorzata Wrońska. Na wywiad zapraszamy od 8:30.

frombork2
Frombork. Widok na miasto, po lewej Wieża Wodna. Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

KOPERNIK I PLANETY

Po godz. 9:00 w studiu pojawią się kolejni goście. Z Jagodą Semków z Muzeum Mikołaja Kopernika porozmawiamy o historii miasta, która sięga XIII wieku, a z księdzem Jackiem Wojtkowskim o zabytkowej Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP. Po godz. 10:00 naszym gościem będzie Tadeusz Kochański, przewodnik turystyczny.

O godz. 12:00 w plenerowym studiu Radia Gdańsk zasiądzie Małgorzata Czupajło, kierownik Działu Edukacji Planetarium i Parku Astronomicznego. Dowiemy się, czy to prawda, że Kopernik był kobietą.

ZALEW WIŚLANY ATRAKCJĄ FROMBORKA

Co jeszcze można robić we Fromborku oprócz zwiedzania? Oczywiście żeglować po Zalewie Wiślanym. Opowiedzą nam o tym przedstawiciele Morskiego Klubu Żeglarskiego DAL tuż po godz. 12:30.
 
frombork4Port we Fromborku nad Zalewem Wiślanym. Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

W programie nie zabraknie też kulinariów. Najlepsze dania w okolicy serwuje podobno restauracja "Don Roberto". Sprawdzą to nasi reporterzy tuż po godz. 13:00.

Bądźcie z nami w czwartek we Fromborku lub słuchajcie nas na 103,7 FM!

Dominika Raszkiewicz