Wakacje z Radiem

Prowadzi: 

14:46

wtorek,

23 sierpnia 2016

Lotnicy, spadochroniarze, założyciel słynnego portalu i młody kucharz. W Pruszczu Gdańskim odwiedzą nas niezwykli goście

Wakacje z Radiem Gdańsk cały czas trwają. W środę zawitamy do Pruszcza Gdańskiego. Szukajcie nas przy jednostce wojskowej 49. Bazy Lotniczej.
Naszym pierwszym goście będzie Janusz Wróbel, burmistrz miasta. Zapytamy go, czym żyje Pruszcz. Z czego mieszkańcy są dumni? Co trzeba poprawić? Postaramy się tego dowiedzieć.

WZNIESIEMY SIĘ NAD ZIEMIĘ

Kolejne dwie godziny będą na pewno podniebne. Odwiedzą nas lotnicy z bazy lotniczej. Śmigłowce z Pruszcza Gdańskiego brały udział między innymi w misjach w Afganistanie. Jak wyglądały? Co zapamiętali żołnierze? Dowiemy się też, czym zajmują się na co dzień i jakie mają zadania.

Porozmawiamy również z pilotami i spadochroniarzami z Aeroklubu Gdańskiego. Dla kogo jest ten sport? Kto może skakać ze spadochronem? Czy to rozrywka dla każdego? Nasi goście opowiedzą o swojej pasji do latania i spróbują do niej zachęcić słuchaczy.

Zapytamy też o jego historię lotniska i drogę, które przez te ponad 85 lat wiodła przez różne miejsca - Gdańsk, Rumię, Gdańsk Wrzeszcz aż do Pruszcza Gdańskiego.

TROCHĘ ŚMIECHU

Po południu będzie i smacznie i zabawnie. Znacie portal demotywatory.pl? Spotkamy się z jego twórcą! Mariusza Składanowskiego zapytamy o (trudne?) początki. Skąd pomysł na stronę?

I PYSZNE JEDZENIE

Potem czas na pyszności. Obiad ugotuje nam Karol Labuda - uczestnik MasterChefa Juniora. Ten bardzo młody kucharz został półfinalistą programu. Co zjemy? To na razie tajemnica, ale wiadomo na pewno, że będzie smacznie.

O dobrą atmosferę zadbają prowadzący: Ewelina Potocka i Sylwester Pięta. Bądźcie z nami!

Maria Anuszkiewicz