Wakacje z Radiem

Prowadzi: 

16:00

poniedziałek,

22 sierpnia 2016

Pójdziemy szlakiem kaszubskich nut i odkryjemy najciekawsze sekrety miasta. We wtorek odwiedzamy Wejherowo!

Szlak nut kaszubskich, Spichlerz Sztuki, Pałac Przebendowskich i cała Kalwaria Wejherowska. We wtorek odwiedzimy Wejherowo.

Miasto skupione wokół pomnika prawdziwej legendy, Jakuba Wejhera, przywita wakacyjną ekipę Radia Gdańsk. Magda Manasterska i Maciej Bąk porozmawiają z najciekawszymi ludźmi w mieście. Zaczynamy we wtorek, będziemy nadawać sprzed Pałacu Przebendowskich o godzinie 8:30.


SZLAKIEM NUT KASZUBSKICH

Naszym pierwszym gościem będzie prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. W ramach Rozmowy Kontrolowanej zapytamy go między innymi o inwestycje, rozwój miasta i jego największe bolączki.

Później gościć będziemy kolektyw organizujący przedsięwzięcie Spichlerz Sztuki. Wśród nich znajdzie się Artur Wyszecki, który stworzył szlak nut kaszubskich. Dzięki jego pomysłowi możemy w łatwy i przyjemny sposób trafić do najciekawszych miejsc Wejherowa.

KALWARIA WEJHEROWSKA I FILHARMONIA KASZUBSKA


Oczywiście wśród naszych gości nie zabraknie osób, które opowiedzą o, można rzec, symbolach miasta, czyli o Kalwarii Wejherowskiej i Filharmonii Kaszubskiej. Ciekawostki związane z tymi miejscami przybliżą nam kolejno Bartłomiej Młyński i Jolanta Rożyńska.

Na pewno nie zabraknie również wspomnienia o Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Będzie z nami dyrektor tego muzeum Tomasz Fopke. I mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników regionalnych smaków: porozmawiamy z przedstawicielami Campanuli, restauracji znajdującej się w Pałacu Przebendowskich.

Zapraszamy!

 

Wiktor Miliszewski