Wakacje z Radiem

Prowadzi: 

18:27

niedziela,

21 sierpnia 2016

Miasto z morza i marzeń. W poniedziałek (na nowo) odkryjemy fenomen Gdyni

Uśmiechnięci mieszkańcy, perspektywy na przyszłość, poczucie wolności i wzajemna pomoc. O fenomenie Gdyni mówi się od lat. Dlaczego podobno to właśnie tutaj mieszka się najlepiej? Porozmawiamy o tym w poniedziałek w ramach Wakacji z Radiem Gdańsk.
Wakacyjny program poprowadzą Monika Mazur-Chrzan i Włodzimierz Raszkiewicz. Wóz satelitarny Radia Gdańsk zaparkuje przy Urzędzie Miejskim. W południe przeniesiemy się na plac przy Gdyńskim Centrum Filmowym.

Najpierw spotkamy się z włodarzem miasta - prezydentem Wojciechem Szczurkiem.

SCHOWANA GDYŃSKOŚĆ

O 9:00 naszym gościem będzie gdynianin Piotr Jacoń. Dziennikarz pracuje w Warszawie, ale nie zrezygnował z mieszkania w Gdyni. Co tydzień w Radiu Gdańsk prowadzi autorską audycję Gdynia Główna Osobista. W każdym programie odkrywa "gdyńskość" swoich gości. Zaprasza znanych aktorów, artystów, ludzi związanych z miastem z morza i marzeń.

Z ALGIERII DO GDYNI

Spacerując ulicą Świętojańską warto wstąpić do restauracji Malika. Prowadzi ją Polska urodzona i wychowana w Algierii. Jej kuchnię docenia coraz więcej smakoszy. Właścicielka będzie gościem Radia Gdańsk po 9:30.

ZJAZD WSZYSTKICH GDYNIAN

Po 10:00 porozmawiamy z pasjonatem Gdyni. Arkadiusz Brzęczek to prawdziwa skarbnica wiedzy. Gdynianin chce w stulecie istnienia miasta, w 2026 roku, zorganizować zjazd wszystkich gdynian.

NAJBARDZIEJ MORSKIE MIASTO

Czy Gdynia rzeczywiście jest najbardziej morskim polskim miastem? W swojej architekturze ma mnóstwo elementów okrętowych. Można je odkryć wybierając się na spacer śladami gdyńskiego modernizmu lat trzydziestych. Po 10:30 naszym gościem będzie Robert Chrzanowski, przewodnik po szlaku modernizmu o Gdyni nieoczywistej.

W południe wybierzemy się na wycieczkę do Muzeum Emigracji, spotkamy się też z historykiem sztuki Jackiem Friedrichem, szefem Muzeum Miasta Gdyni.

GDYNIA FILMOWA

Na koniec porozmawiamy o Gdyni filmowej. W naszym plenerowym studiu pojawi się Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni.

Bądźcie z nami do 13:30! Warto też zaglądać na naszą zdjęciową relację na żywo. Do zobaczenia w poniedziałek w Gdyni!

mich