Puls ziemi

Prowadzi: 

22:05

niedziela,

10 czerwca 2018

Na plantacjach brakuje rąk do pracy, owoce zostają na krzakach. Rozwiązaniem pracownicy ze Wschodu?

Na początek Pulsu Ziemi wybieramy się na plantację truskawek, gdzie - tak jak i w zeszłym roku - brakuje rąk do pracy. Aby owoce nie zostały na krzaczkach, plantatorzy muszą posiłkować się pracownikami ze Wschodu. Mają też inne pomysły, dotyczące zbioru truskawek i o jednym z nich mówi Henryk Kostuch z Chmielna.

Z reklamowym chaosem próbują walczyć w dużych miastach, chcą to też robić w mniejszych miejscowościach. Gmina wiejska Pruszcz Gdański przygotowuje się do usunięcia z ulic szpecących reklam, bilbordów i banerów. Zamierza to jednak zrobić inaczej, niż w innych samorządach, które opracowują tak zwane uchwały krajobrazowej. Gmina Pruszcz chce wpisać ograniczenia reklamowe do przygotowywanego właśnie planu miejscowego - mówi wójt Magdalena Kołodziejczak.

Teraz porozmawiamy o pracy strażaków-ochotników. Z członkami OSP Rościszewo - to okolice Starogardu Gdańskiego - spotkałem się po akcji gaszenia dużego klubu muzycznego w Gołębiewie Średnim. Jak przyznali Andrzej Mączyński i Adam Drewniak nie była to ich pierwsza tak duża akcja.